В мене в голові відбувся розрив шаблонів пов’язаний з поїздами Укрзалізниці (просто буквально місяць тому довелося проїхатися в плацкарті:). В потяг Київ – Перемишль ми зайшли без контролерів в вагонах та будь-яких перевірок на платформі! Для мене це була перша поїздка на Інтерсіті за весь час їхнього існування. Все якось машиною подорожуємо, а тут вирішили махнути в Польщу на вихідні. І от потрапивши в вагон був приємно здивований. Чистенько і немає потусторонніх запахів (що після “бомжацького” центрального вокзалу Країни стало чудовим бонусом – дуже прикро, проте факт), все гуд з навігацією у вагонах (немає війни за місця) та охайний персонал. Здивували навіть вбиральні, які більше схожі на літакові ніж класичні в поїздах.
Ще прикольно, що була кафеха WOG прямо в нашому вагоні + по вагону возили каву та всілякі снеки. Словом сервіс та сам потяг насправді дуже адекватний та зручний. Єдиний недолік – заявлений WiFi тупо не працював на ходу (ну так як і 3/4G в нашій країні поза населеними пунктами).

І так, це наша перша поїздка “вихідного дня” за кордон. Зазвичай вояжі були тривалі до 2х тижнів, а тут вирішили затестить новий для себе формат.

Підготовка зайняла досить небагато часу та фінансів.


Початково в будь-якій подорожі потрібно визначити основний маршрут та ключові пункти.
Для себе ми визначили кілька міст, котрі потрібно відвідати за три дні.
1. Перемишль (Przemyśl), оскільки зручно та швидко їхати прямим потягом з Києва.
2. Жешув (Rzeszów), оскільки він знаходиться близько від Перемишля та місто побільше в якому можна орендувати авто за адекватні гроші (що було для нас важливо). Так вже звикли, що їдучи за кордон не на авто ми щоразу брали його в прокаті. Це надає мобільності та щоразу приносить масу неочікуваних вражень.
3. Краків (Kraków), ну тут вже чимало цікавих місць які варто відвідати і про нього є чимало інфи в мережі.

Отже маршрут є, далі зроблено було наступні речі:
– куплено квитки на Інтерсіті туди й назад (через сайт http://www.uz.gov.ua);
– квитки на потяг з Перемишля до Жешува та назад (через сайти https://beta.bilkom.pl/ , https://www.biletyregionalne.pl/login );
– заброньовано авто в Жешуві через сервіс https://rentcars.pl/  (на одну добу), оскільки в Перемишлі з прокатом не склалося – елементарно він був там дорожчий;
– заброньовано готель в Жешуві – BEST WESTERN PLUS Hotel Ferdynand

 

В принципі цього було достатньо для того, щоб не паритися про дорожні питання із серії де жити, як проїхати і т.д.Що ж вийшло по таймінгу поїздки на потязі до Перемишля? Поїзд відправився о 6й ранку і прибув в Перемишль о 12-30 по місцевому часу (13-30 по Київському часу). При цьому під час поїздки прямо в потязі пройшли контроль українських та польських прикордонників, що дуже зручно. Натомість якщо їхати на авто через Україно-Польський кордон можна довго стояти в черзі.

По прибуттю на вокзалі почекали годину, далі поїхали на Жешув електричкою.
Годину, як виявилося прочекали дарма, купували квиток так, щоб був запас часу (думаючи, що  можливі запізнення нашого потягу), можна було поїхати і раніше.

Від Перемишля до Жешува близько 80 км подолали на електричці. Другий клас  по польській класифікації, а по суті як наш Інтерсіті, правда сидіння не можна розкласти. Проте інтернет був чудовий по всьому шляху 🙂

Їдучи повз польські села у нас було стійке відчуття, що все дуже схоже на наші краї – поля, будівлі і т.д., але щось було не так… Через 15 хв ми зрозуміли, що біля приватних будинків практично немає парканів. А якщо де-не-де зустрічалися, то дуже низенькі, чисто символічні.

О 15.25 ми вже дісталися готелю Фердінанд, що розташований практично біля вокзалу Жешува. Взагалі розташування житла було вибране дуже зручно, оскільки до центру містечка пішки було близько 15 хв ходу. Це дало нам можливість пересуватися пішки і не користуватися громадським транспортом взагалі, в цьому просто не було потреби.

Трохи перепочивши та освіжившись ми таки вирішили прогулятися містом. Більш за все нам хотілося щось перекусити. І як частіше за все трапляється у нас в подорожах перша харчевня залишає не найкращі враження.

Так трапилося і цього разу. Заклад був досить пристойний в самісінькому центрі Жешува, але от страви котрі ми замовили нас не вразили. Як ми зрозуміли пізніше, це був заклад де блюда польської кухні не дуже ціняться. Ми ж як нормальні “перелякані” туристи в перший день хотіли скуштувати щось місцевого – ну не склалося).

А от навколо нас всі їли дуже гарні і апетитні на вигляд бургери! От якраз їх, схоже, і потрібно було замовляти.

Особливо не стали бродити по місту, оскільки були вже досить втомлені, тому пішли через супермаркет “додому” відпочивати.

 

До речі, майже в усіх місцях (магазинах, кафе… і навіть в паркоматах) можна розраховуватися карткою. Тому було вирішено всюди розраховуватися гривневою картою, при цьому комісія за конвертація була зовсім адекватною. А от коли ми все ж вирішили зняти готівки в банкоматі, то тут вже виявися здирницький курс. Тому краще, якщо Вам таки захочеться мати злоті в кармані, обмінювати валюту (долари, євро) в так званих KANTORах – курс найкращий і комісія відсутня, щоправда бажано

це робити не в самих туристичних місцях. Також потрібно враховувати, що обмінні пункти, як правило, працюють не цілодобово! в основному до 18.00, а в вихідні дні до 14ї години. Щоправда можливо знайти обмінні пункти в неробочі години, проте курс може бути на відсотків 20 гірший.