Багато букв я вже понаписував раніше. Багато кілометрів подолано. І от настав час для допису найцікавішої частини для багатьох мандрівників і читачів.

Власне, в даному дописі буде коротка інформація на тему: на скільки плани/очікування співпали з нашими реаліями, які враження від подорожі, які висновки ми зробили після повернення та звичайно факти в цифрах.

І так, планування і підготовка поїздки.

Місце відпочинку – Созополь, сповна виправдало наші сподівання і очікування: прекрасна природа, чисте і тепле море, досить проста і швидка дорога.

Щодо житла, то тут ми спробували дещо експериментальний варіант. Зазвичай бронювали житло на весь час проживання в одному місті, а цього разу ми винайняли кімнату в Villa Orange на перші кілька днів, а далі вже вирішили на місці знайти якесь житло. Детально про підготовку я вже писав тут http://www.myeasytrip.com.ua/bulgaria-preperation/. Звичайно буде корисно перечитати, якщо ти таки плануєш їхати будь куди за кордон.

Дехто їде з України в Болгарію в один “присіст”. Для нас дорога з Борисполя в Созополь за один день забагато. І ми їхали з ночівлею в м. Галаті (Румунія) по дорозі туди і в м. Ізмаїл (вже в Україні) по дорозі назад. Практично їхали одним і тим же маршрутом, щоправда назад +300км дороги, оскільки стартували зі Стамбулу.

Підготовка документів: безвіз в дії традтційно радує, проте всі відповідні страхування, кошти, бронювання, документи на авто і тд має бути з собою – обов’язково! Всі страхування і віньєтки (оплати доріг за кордоном) цього разу я купував онлайн. Посилання можеш знайти в моєму улюбленому документі Exel.

Навігатор цього разу використовував лише гугл і особливо не запарювався. Інтернет мобільний в роумінгу по дорозі, а в Болгарії купив місцеву сімку і мав постійний доступ до мережі. Офлайн карти обов’язково скачую, щоб був резервний варіант.

Ще одна частина – це технічна підготовка авто і комплектація. Цей пункт не можна забувати ніколи. І саме це є одним з головних компонентів відпочинку з насолодою “на колесах”. Детальніше я навіть написав окрему статтю, дуже раджу ознайомитися.

Як завжди підготовка, це самий енергозатратний процес і по часу, і по фінансам. Але це все ж фундамент твого відпочинку з сім’єю і друзями, та безпеки в дорозі. Нічого складного, просто потрібно підійти до цього відповідально 🙂

Відпочинок в Созополі, Болгарія

Насправді від Болгарії ми не очікували чогось супер крутого. Раніше ми вже проїздили кілька разів по території транзитом. Плюс було розуміння, що це все ж таки дещо схожі на наші “совковські” курортні міста. Якщо в голому залишку, то навіть сподобалося більше ніж очікувалося. Досить достойний сервіс, дуже адекватні ціни на проживання. А ціни на деякі товари в магазинах навіть дешевші ніж у нас в Україні, що звичайно радувало. Якщо розглядати Болгарію як альтернативу південному узбережжю України, то дуже достойний варіант відпочинку. Єдине, що потрібно закладати час на дорогу, з Києва це +2 дні в дорозі. Але воно того варте.

По житлу – вибір досить великий. Можна шукати як онлайн (по рейтингу і відгукам) та і на місці, вже по приїзду. Варіантів дуже багато, проте є відверто старі, прокурені готелі, в які навіть заходити гидко. Тому я все ж за те, щоб уважно читати інфо перед тим як заселитися кудись. Відгуки і рейтинги на онлай сервісах в наш час дуже зручний помічник у виборі. Ми в цій подорожі спробували обидва варіанти пошуку житла і зазначу, що варіант з вибором онлайн мені подобається значно більше.

Море – просто кайфове: чисте, тепле і з невеликою кількістю людей на пляжі, бо жили ми трішки подалі від центру і це якраз було величезним плюсом для нас. Більше того, обладнані та забезпечені службою рятувальників, котрі постійно спостерігають за обставинами на воді. А пляж, котрий ми знайшли в один із днів на окраїні Созополя – називається Kavatsite, ну це просто супер місце для “лежачого” відпочинку. Є щоправда і нюанс – нашого люду (україно/російськомовного) ну дуже багато. Періодично можна було забути, що ти знаходишся за сотні кілометрів від батьківщини, бо звідусіль лунають знайомі слова. Але, особливо це не напрягало.

З приводу харчування, то тут вибір на будь який смак. Супермаркети в достатній кількості, в готелях досить пристойно годують. А кількість ресторанів звичайно зашкалює, особливо в центрі. Рейтинг Гугл карт дуже допомагає у виборі закладі, раджу користатися і дивитися відгуки. Єдине, що нам не сподобалося – це купувати готові рибні страви в невеликому “ларьочку” на набережній. Дорого, не дуже свіжі продукти та ще й не особливо смачно. Можливо просто нам так не пощастило, але все ж…

Загалом місто досить зручне для відпочинку: є де і погуляти в міському жужанні барів і ресторанів, в той же час є і місця, для усамітнення, наприклад прогулятися по морському порту.

Подорож до Стамбулу

В проживанні на короткий період в першому готелі був і свій плюс. Пробувши пару днів у Созополі ми зрозуміли, що вся відпустка в одному місці для нас буде скучно. Так, поїздка в м. Несебр дещо розбавила картину – і місто варте уваги, хоча би поїхати на день і погуляти. Та ми ще й зрозуміли, що не далеко від Созополя є куди цікавіша локація…

Так ми змогли просто сісти в авто і на кілька днів переїхати в столицю Туреччини, до якої було їхати якихось 330 км. І ці 2 дні в Стамбулі, відверто скажу, була як ще одна окрема відпустка. Місто настільки колоритне, насичене і бурхливе, що в ньому абсолютно забуваєш про все, що було до в цій подорожі. Історичні місця і безперервні потоки транспорту. Цивілізація Європи в поєднанні з турецьким стародавнім колоритом. Суперова кухня та дуже привітні люди. Ці та багато інших факторів закохують тебе в місто практично з першої зустрічі. І не зважаючи на те, що я до цієї подорожі вже кілька разів був у Стамбулі – він знову не залишив мене байдужим. Не кажучи вже про дружину, котра потрапила в це місто вперше. І є стійке бажання повернутися туди знову. Однозначно раджу виділити кілька днів і прогулятися вулицями неймовірного мегаполісу та вдихнути повітря Босфору. Якщо ще не прочитав про Стамбул тут на сайті, то переходь за посиланнями ДЕНЬ1 та ДЕНЬ2 – деталі локацій, маршрути і фото більш детально там.

На перший погляд я думав – “ну чим може здивувати відпочинок в Болгарії?” А на фініші – неймовірно насичені пару тижнів дороги, відпочинку на морі та цікавих нових місць. Звичайно, ти можеш вибрати для себе лише пару порад та рекомендацій. Побудувати свій унікальний маршрут, або повторити наш. Та все ж сподіваюся, що ти відправишся в свою наступну подорож і однозначно отримаєш море задоволення та позитивні емоції.

Подорож в цифрах

Загальний пробіг – 3300км

Витрачено пального – 278л газу, середні витрати 8,5л на 100км.

Тривалість подорожі (дорога + відпочинок)– 10 днів

Проїхали по території 4х країн: Молдова, Румунія, Болгарія, Туреччина

Витрачено коштів:

  • пальне – 128 Євро, середня вартність – 0,46 євро/л
  • проживання – 279 Євро, включно з транзитними ночівлями
  • оплата доріг, паромів та парковок – 67 Євро
  • харчування – 232 Євро
  • підготовка та обслуговування авто – 154 Євро
  • екскурсії та громадський транспорт – 16 Євро
  • подарунки – 60 Євро
  • страхування авто та людей – 33 Євро

Всього витрачено – 970 Євро. Чесно кажучи, коли я звів всі витрати, то відразу і не повірив, що ми так мало (здалося, повинні більше) витрати за весь час подорожі. Відповідно в середньому на день розрахунок приблизно 100 Євро на двох. В минулому році ця цифра за добу була практично такою ж, трішки більшою.

Все основне – я написав. Дуже вірю, що мої дописи стануть тобі у нагоді та допоможуть. Якщо ти вже досвідчений мандрівник – просто дякую, що був зі мною та дочитав 🙂 А якщо ти тільки плануєш першу подорож – вперед, воно того варто. Сподіваюсь, що ти таки зважишся на нові, незнані дороги, емоції, місця та країни!

Потрібна допомога в організації – пиши мені https://www.facebook.com/andrewsymonenko/

До нових подорожей 😉