Ти часто задаєш собі питаня: а як провести наступні вихідні, що робити, чим зайнятися, як реально відпочити?

Сьогодні хочу поговорити з тобою про вихідні на природі з палаткою:
Чи варто їхати? чи краще залишитися в місті? що робити, щоб отримати задоволення? чому саме такий відпочинок? і багато інших питань може виникати в голові… Тут мова піде про мій досвіт, а ти подумаєш і виріш на скільки це цікаво саме для тебе. Отож поїхали.

Як часто у вирі подій, трафіку, роботи, міста, соцмереж… (це взагалі окрема тема) ми забуваємо про спокій та час на подумати для себе. Відпочинок на природі, подалі від цивілізації і з палаткою – це просто ідеальний варіант перезавантажити себе буквально за пару днів. Про це я знаю давно, але якось усвідомлено прийняв цей факт тільки цього разу під час поїздки.

Хтось шукає комфортні умови проживання, де все готують для тебе на берегах далеких морів. А хтось освоює для себе інший, новий формат – зібрати в авто багато різної туристичної утварі, зібрати харчі та чудову компанію і відправитися… на пошуки місць, де не має цивілізації і шуму, де на кілька кілометрів дзвінка тиша. А найкращим другом стає ліс, річка, поле, гори – чарівна природа, яка зачасту зовсім поруч, а ми просто не помічаємо. І дуже часто прямісінько за межею міста чи села можна знайти чудові місця, просто треба трішки відійти і поглянути в інший бік, знайти нову точку на карті.

І звичайно радує, що все частіше стає актуальною тема відпочинку в диких місцях, куди ще не прийшла розвинена інфраструктура, готелі і тд. От і ми з коханою вирішили зробити вилазку без ресторанів, історичних місць і натовпів людей – в 2020му це не в тренді, слово “корона” внесло свої корективи ;).

Критерії вибру місця для відпочинку з палатками були досить прості:
1. Їхати на авто від дому (живемо в Борисполі) макисмум 2-3 години
2. Зупинитися на березі річки
3. Мінімальна кількість людей поруч (а в ідеалі відсутність 🙂 ).

Оскільки в околицях Києва досить багато місць де є річки та класна природа, то вибрати благо є з чого. Проте знайти чудову локацію по всім критеріям досить не просто. Ми ніколи до цього не відпочивали на Десні, туди і вирішили податися. Позапитували у кількох знайомих що і де можна знайти, та однозначної відповіді для себе не отримали. Тому вирішили довіритися Гугул Мапс і пошукати там.

Ну що сказати, просто знайти рейтинг із серії “топ місць для відпочинку з палатками біля Києва”, або типу “кемпінги” на Десні (Дніпрі) це ще той квест :). Гугл знає ще поки не все) Так ніби є деякі точки нанесені і підписані. Але, ніякої інформації та адекватних фото чи відео цих місць практично не має. Не розвинений у нас масово цей напрямок “дикого” туризму, як на мене – від слова “совсєм”. Це в Європі по запиту “кемпінг” ти зможеш знайти ділянку для відпочинку майже в кожному селі де є якась мало мальська цікава локація. Більше того, ці ділянки скорше за все будуть обладнані мінімальним набором типу: чиста вода, вбиральні, душ і електрика. У нас, поки, такі місця все ж шукають в основному по рекомендації. І таких кемпінгів/локацій у нас поки що в країні одиниці. Ну нічого, і ми до такого дійдемо 😉 Дуже вірю що в недалекому майбутньому.

Так от, ми реально їхали і просто дивилися по карті місця, куди можна доїхати якомога ближче до річки Десна, при чому дуже просто на авто типу седан. Вирішили проїхатися зі сторони Вишгороду вздовж річки. І таки одного разу по лісу заїхали в місце (довірившись точці на гугл мапс), де дістатися до річки можна лише на позашляховику :(. Карта звичайно про це не скаже. Ну і що ж… просто розвернулися і поїхали далі пробувати щастя. З добру годину довелося прокататися.
Вже біля села Боденьки (Вишгородського району) таки знайшли досить комфортний заїзд, чудові зелені зони дерев понад річкою та як виявилося і людей було в окрузі не мало. Це скоріше за все тому, що локація дуже доступна якраз з позиції доїхати на непідготовленому звичайному авто. І все ж, прокатавшися ще зо 20 хв ми знайшли для себе прекрасну місцину, де найближча від нас компанія була на відстані кілька десятків метрів і по суті не заважали нам. Там і забазувалися. Як в фіналі зрозуміли – рішення було чудовим.

Єдиний нюанс, що заїхати впритул до базового місця на авто не змогли. Каменями був викладений спуск до берега, скоріше за все, щоб не розмивало під час паводків. Місце щоб поставити палатку, розвести вогнище та комфортно відпочити було суперовим.

Перенесли речі і відразу організували вогнище, бо перше що хочеться на природі після дороги – так, добряче поїсти :). Ми по ходу діла готували, ставили палатку та просто отримували насолоду від єднання з природою.
Відверто кажучи, це була наше перша вилазка саме вдвох на природу в форматі з палаткою. Раніше тільки в компанії з друзями, з двіжухами та веселими (часом дуже гучними) посиденьками під гітару. І побути лише вдвох на фоні природи – це я тобі скажу немовірно приємно і романтично.

Цікавим фактом було те, що по Десні в ці дні (а це були вихідні на День незалежності України) дуже багато людей сплавлялися на байдарках. Це досить популярний вид відпочинку і його теж можна організовувати самостійно в тому числі з дітьми: спланувати маршрут, взяти на прокат байдарки, або просто замовити організацію у якоїсь турфірми.
Так от, будичи на березі ми періодично спостерігали компанії людей котрі пропливаючи повз нас розбавляли нашу тишу і певною мірою на радість нам міняли картинку перед очима. Вздовж берегів Десни для компаній на байдарках є чимало місць, де можна дуже комфортно стати на ночівлю, про це ми дізналися пізніше. Прямісінько навпроти нас, на протилежному березі, компанія чоловік з 10 стала на ночівлю. І з дального берегу час від часу доносилися нічні голоси, що атмосферно розбавляло наш вечір біля багаття.

Класне місце для ночівлі з байдарками

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВІДПОЧИНКУ З ПАЛАТКАМИ

Будь який відпочинок на природі звичайно потребує певної підготовки. Яка в свою чергу – деякого часу та фінансів.
Ми, як і раніше в подорожах, керувалися простим правилом “в руках не нести”, тому в авто ми брали все, що може знадобитися, навіть дуже теоретично 🙂

І так, я для себе умовно розділив підготвку на кілька частин:
– що їсти/пити?
– де ночувати/як вдягатися?
– які потрібні приспособи/інветар?

1. Скласти меню
В цьому пункті можна дуже довго фантазувати – хто на що спроможний.
Все ж треба розуміти, як довго ти з друзями чи сімєю будете на природі – відповідно відштовхуючись від цього і формувати меню та запас продуктів. Оскільки деякі свіжі продукти можуть швидко зіпсуватися, особливо влітку (м’ясо, риба…), потрібно виходити з того на скільки швидко ви їх використаєте.
На природу все ж краще брати з запасом продукти, які не псуються: макарони/крупи, консерви, печиво…
Ми на два дні їхали, тому взяли з собою і м’ясо свіже для шашличка, і рибу свіжу для ухі (рибакі і самі можуть наловити, якщо біля річки – це окрема історія для багатьох), ковбаси. Але все ж і консерви ми взяли. Плюс влітку свіжі овочі – прекрасне рішення: і довго зберігаються і можна багато чого приготувати.

2. Організація ночівлі.

Тут реально можна розглядати, як на мене, два варіанти.

Ночувати в авто.
Перевага авто в тому, що не треба шукати палатку, вибирати для неї місце, потім її розкладати і ще й складати перед відїздом назад. Недолік – це місце і комфорт. Звичайно, якщо у тебе універсал, кросовер, а то й бус, то організувати спальне місце в авто можна дуже комфортно для двох людей. Та от в седані – відверто кажучи не комфортно спати. Був такий досвід під час подорожі в Грецію, нам не сподобалося :(. Тому ми таки зупинили свій вибір на палатках.

Ночувати в палатці.
– Звичайно в цьому випадку потрібна як мінімум… – палатка. Не обов’язково купувати, якщо ти тільки хочеш спробувати. Найпростіше – запитати у друзів. Якщо таких варіантів немає, то завжди можна взяти на прокат. А вже з часом, якщо варіант природного відпочинку зайде, то можна і купити власну амуніцію. У нас палатка є, дякую друзям, що подарували на день народження :).
– Каремати, один був + докупили по ходу п’єси
– Бажано спальні мішки (на випадок прохолодних ночей). У нас було вночі десь +10, і спальники не знадобилися (попросили ми їх у знайомої). Проте вони дуже комфортно у нас виконували функцію матраців, елементарно було м’якше спати на твердому грунті.
– Ковдри, подушки, теплі речі. Знову ж таки – краще брати з запасом. Це в гірських походах кожен зайвий кілограм це додаткове навантаження і все треба прораховувати, а авто все стерпить – бери, як кажуть зайвим не буде ;).

3. Які приспособи чи інвентар потрібен для комфортного відпочинку на природі? – звичайно можна сказати знову “всі що маєш бери”. Наш мінімальний набір виглядав так:

Один з перших моментів “а що ж ми будем готувати?” – ми вже врахували. Відповідно постає логічне питання – а на чому та як це робити?
– казанок+тринога. Можна знову ж пошукати у друзів, ми вирішли купити, нехай буде на майбутнє.
– шампура/мангал. Мангал, до слова не брали цього разу – знайшов багато каменів поруч і я просто виклав цілий “камін” 🙂
– газові балони і пальник, щоб можна було нагріти воду та зварити щось швидко поїсти без багаття, наприклад зранку.
– посуд металевий (щоб готувати, їсти) або пластиковий, багаторазовий за бажанням. Кераміку краще не брати, дуже легко можна розбити. Кухону різну утварь: ножі, дощечки, полотенця і тд.
– пилку, сокиру, дрова/вугілля (краще щось взяти, бо буває таке, що важко знайти дрова поряд) і сірники/запальничку обов’язково.
– ліхтарики, батарейки, засоби від комах, крема сонцезахисні
– 20л баклага з питною водою та помпою (ну а чого ж – гулять так гулять 🙂 ). На два дні вистачило сповна.
– стіл і стільці теж будуть дуже доречні

Звичайно ж нічого складного в підготовці немає. Так потрібно витратити певні фінанси, так потрібно витратити і деякий час.
Проте задоволення, спокій і чистота думок які дарує природа сповна компенсують всі попередні підготовчі хлопоти.
Особисто ми – кайфонули на всі 100%.
І так…, ми обов’язково будемо організовувати схожі виїзди на природу і з сім’єю, і з друзями в майбутньому.

Як на мене, то це один з найдоступніших та найдешевших видів відпочинку. Однозначно раджу спробувати і оцінити яке воно єднання з природою: коли є тільки ти (твоя компанія), відсутня цивілізація і двіжуха, а навколо практично відсутні сторонні люди.

Що ж такого особливо у відпочинку на природі? З одного боку нічого, все дуже просто. А з іншого боку якраз ця простота і захоплює. Зупиняється час, і ти кожну хвилину просто з позитивом проводиш свій вихідний. Прості побутові речі типу назбирати дров, розпалити багаття чи поставити палатку – стають реально в радість і з задоволенням. Приносять насолоду. Абсолютно переключають від буденних клопот і завдань. Природа – один з найкращих способів пововнити запаси енергії організму та освіжити мозок.

Драйвуй, люби, подорожуй 😉