Цьогорічна поїздка виявилася в деякій мірі спонтанною. Справа в тому, що ми майже до останнього тижня не знали точно чи зможемо кудись поїхати на відпочинок за кордон, такі життєві моменти звичайно бувають :). Але все ж “запасний варіант” Болгарія в нашому списку був присутній. Чому саме туди?

Перше – пару років тому ми вже хотіли посвятити кілька днів Созополю (http://www.myeasytrip.com.ua/pidgotovka-poizdku-chastuna-2/ ), проте тоді не доїхали ;). Друге – Болгарія, в тому числі і пункт призначення знаходяться відносно близько, і при великому бажанні можна доїхати за один день, і без ночівлі.

Ми звичайно вирішили запланувати маршрут з ночівлею, оскільки все ж їдемо на відпочинок, а не лупасить за кермом вирячивши очі. План маршруту вибрав наступний: (https://goo.gl/maps/XsEj5wAL6pS7Zf928) БориспільОдесаРеніГалаті (ночівля на території Румунії) –Калараш (паром через Дунай на румунській території) – Сілістра (прикордонне місто вже в Болгарії) – Созополь. Перший день близько 800 км, другий близько 500.

Звичайно можна було вибрати і альтернативні варіанти маршруту: наприклад через територію Молдови, або через Чернівці. Знову ж в мене два особисті аргументи. І одним, і іншим маршрутом ми вже їздили раніше (не вразив жоден), і по-друге була інформація, що проміжок Одеса – Рені зазнав капітального ремонту і отримав нове життя ;).

Від Болгарії ми не очікували чогось надзвичайного (відверто не найтоповіша туристична країна, в порівнянні з тими де вже були), але порцію позитиву, теплого і лагідного моря, вражень і щасливого драйву від автоподорожі та зміни картинки ми звичайно дуже хотіли.

Про Созополь чули багато позитивних відгуків від знайомих (як найбільш цивілізована частина Болгарії) та розташований він на самісінькому півдні країни, що апріорі гарантує теплі і комфортні погодні умови.

Вирішили забронювати готель в кінцевому пункті лише на пару днів Villa Orange. До речі, цього річ поїздка коротша, ніж зазвичай, по часу – 11 днів на відпочинок з дорогою туди й назад. Тобто чисто на морі лише тиждень, по суті. От і вирішили спочатку на два дні зупинитися в готелі, а далі вже визначитися і залишитися на місці, чи перебратися ще кудись 🙂

Транзитна ночівля запланована в готелі Azar на території Румунії, в містечку Галаті (поблизу кродону з Молдовою). Особо з вибором житла не запарювалися, головне, щоб рейтинг на букінгу був пристойний та включений сніданок в проживання (це реально дуже зручно, щоб не паритися де та як поснідати в дорозі).

Зворотню дорогу вирішив закласти таким же пирблизно маршрутом, з єдиним уточненням, що по території Болгарії поїхати назад через Дунай мостом через місто Чернаводе.

Зазвичай на маршруті слідування ми плануємо з урахуванням якихось красот по дорозі, цього разу особо не запарювалися і вирішили просто поїхати до моря 🙂

Вже кілька років мені вірним помічником є табличка Ехcеl, з допомогою якої я буквально за 30 хв в цьому році зміг прорахувати приблизний бюджет на відпочинок і зібрати всю необхідну інформацію в одному місці.

У файлі розписую ще й вартість проживання, в тому числі орієнтовну по транзитним ночівлям, вартість проїздів по країнам, бюджет на паливо (в залежності від вартості палива та пробігу по конкретним країнам), страхові платежі. Маршрути, як правило, прокладаю на www.google.com/maps, а посилання також фіксую в таблиці, щоби була змога швидкого доступу до маршруту на карті в режимі реального часу. Також в цьому ж файлі залишаю посилання на сервіси, в котрих онлайн можна проплатити страхування, оплату доріг і т.д. ще до поїздки. Це дає змогу максимально спростити саму поїздку та зекономити час безпосередньо під час відпочинку.  А ще, буває, що в цьому ж документі залишаю цікаві коментарі та поради інших мандрівників, котрі знаходив на просторах інтернету.  Сподіваюся, що дана таблиця стане в нагоді багатьом автоподорожувальникам в процесі подіготовки 🙂

Перейшовши за посиланням на таблицю  ти зможеш переглянути її, при потребі завантажуй та редагуй у відповідності до своїх потреб 😉

По маршруту розібрався і далі складаю попередній список місць котрі можна відвідати поблизу базового міста (цього разу від Созополя), якщо буде бажання покататися навколо, а не просто лежати біля моря)

 1. Старе місто Несебр 70км- https://goo.gl/maps/1iHjid5bgX3APF7L8
 2. Заповідник Камчия 144км –https://goo.gl/maps/FMGFnDpZwEtpRbUb9
 3. Монастир Аладжа, Варна 178 км –
  https://goo.gl/maps/EkWu4MBUGru7MisCA
 4. Руїни древньої Плиски 180 км –
  https://goo.gl/maps/eUfhQPZvagai5Lqk9
 5. Палац королеви Марії, Балчик 210 км –
  https://goo.gl/maps/e49MKC1PFVgc9YcZA
 6. Римский Амфітеатр, Пловдів 286 км –
  https://goo.gl/maps/9eo9jduLsmm6wGmYA
 7. Стамбул 350 км –
  https://goo.gl/maps/C8TtCZW7zSQTACSBA

Особливо то ми й не збиралися кататися по видатним місцям Болгарії, наша мета була більше просто потусить біля моря і відпочити, але все ж якщо стане відверто скучно – зможемо проїхатися в пару місць. Звичайно їх на болгарській землі значно більше, але до багатьох з красот (наприклад, на заході країни) нам відверто далекувато їхати від Созополя.

Великий пласт підготовки – це технічний стан автомобіля та комплектація. За кілька років вже напрацював свій план і виклав його в окремому дописі на сайті – Як підготувати автомобіль для поїздки за кордон з України?. Переходь за посиланням і там розписані основні аспекти даного дуже важливого питання, від якого напряму залежить безпека, задоволення від подорожі та відпочинку.

Стосовно підготовки документів. На дане питання я витратив не більше години часу, і то більшість його я витратив на купівлю електронних віньєток (оплата проїзду по дорогам за кордоном) та страхових полісів, всі посилання є все в тому ж документі Гугл докс.

Якщо ти не хочеш копатися в моєму гугл доксі, то нижче приводжу посилання на купівлю віньєток:

Також посилання для купівлі страхових полісів котрими користуюся звичайно сам:

Коли вже всі поліси, онлайн віньєтки, бронювання і т.д. куплені, то краще всі ці документи роздрукувати і мати при собі, я так завжди роблю. Оскільки при перетині кордонів практично завжди запитують Грінкарту на авто (її обов’язково потрібно мати оригінал при собі). Можуть запитати бронювання готелів, якщо ви перетинаєте з біометричним паспортом по безвізу. Також, дуже рідко, але можуть запитати роздруковану віньєтку!, це при тому, що всі вищезазначені країни мають електронні бази і можуть самі перевіряти наявність оплати доріг по кожному конкретному авто. Але…, часом прикордонники запитують роздрукований варіант, щоб переконатися в оплаті, оскільки, якщо перевірка в базі виявить відсутність оплати, то на авто буде практично автоматом складено протокол і оштрафовано. А до перевірки в базі ще є (в теорії) можливість оплатити віньєтку і уникнути покарання. Короче кажучи, друкуй всі документи, вези з собою і буде тобі щастя 🙂 Ну і питань точно буде менше при перетині кордонів.

Ще одне питання, посвідчення водія нового зразку. Звичайно це має бути пластик із вказаним терміном придатності. Якщо у тебе інший варіант, то дуже раджу замінити в сервісному центрі МВД, це зайняло у мене особисто 30 хв часу і коштувало рік тому 200 грн, щоправда потрібна була медична справка, але це все ж логічно. Якщо не мати такого виду посвідчення водійського, то можуть виникнути питання при пересуванні на авто за кордоном (а можливо і на самому кордоні).

Щодо вибору навігатору в цьому році особливо не запарювався і за основу взяв офлайн Гугл карти, щоправда при потребі уточнення пробок буду звичайно вмикати інет в роумінгу. Плюс ще завантажив пару запасних: MapsMe та Waze, ну але це скоріше для моменту із серії – якщо мені буде скучно, то візьму поклацаю 🙂

Невеликий допис за яким в минулі роки було багато тижнів підготовки, переживань та думок, а тепер, маючи багаж інформації викладеної на сайті витрачаю на дані процедури буквально тиждень-два з усіма планами маршрутів, автопідготовки та бронювань.

Дуже радітиму, якщо вищезазначені строки допоможуть тобі зекономити купу часу, додадуть впевненості та забезпечать незабутні враження від автоподорожі.