В даному дописі спробую стисло зібрати основні моменти подорожі та деякі побажання для сміливців, які відважаться та витратять час на схожу подорож, замість того щоби просто лежати тиждень штабельом на пляжі. Повірте, головне зважитись та спробувати!) і Ви відразу “захворієте” таким відпочинком.Як і очікували, відпочинок видався надзвичайно позитивним та насиченим. Заплановані переїзди, зупинки в цікавих місцях, власне море, екскурсії – все виправдало наші сподівання. Найбільшим розчаруванням, правда, була погода. При чому, дощі абсолютно не типова погода для цього регіону в кінці травня. Але, як кажуть, у природи нема поганої погоди ) таким принципом керувалися і ми…

Підготовка.

Спочатку визначили маршрут подорожі, і не було значення  куди та скільки потрібно буде проїхати, головне, щоби вистачило часу. Далі спланували перевалочні пункти та кінцевий пункт відпочинку. Звичайно можна було спланувати подорож таким чином, щоб жити в різних місцях по 2-3 дні та відповідно постійно бути в русі, таким чином можна охопити ще більше цікавих та незвичних місць. Можливо в наступних подорожах так і зробимо 🙂

Замовлення житла за кордоном в наш час – це зовсім не складно. Є величезна кількість порталів для замовлення проживання по всьому світу ( www.booking.comvillas.com і т.д.) та кожен більш-менш пристойний готель на своєму особистому сайті має опцію бронювання та замовлення. І при цьому не обов’язково проплачувати житло відразу, а можна оплачувати вже по прибуттю, на випадок, якщо передумаєте, або попросту не буде на момент замовлення достатніх коштів.

Оформлення проїзних документів за кордон теж часто займає чимало часу та вартує солідних грошей. Тут прийшла думка, що є сенс оформити мултішинген для подорожей по Європі і не паритись з приводу віз в різні країни, а не так як ми оформляли дві візи. Оскільки в більшість країн європейського регіону можна потрапити маючи шенгенську візу, навіть якщо країна і не перебуває в шенгенській зоні. Але звичайно кожна країна індивідуальна та потрібно уточняти всі нюанси якомога раніше. Плюс, так буде можливість відвідати більше країн спонтанно, не плануючи попередню поїздку до них. Їдеш по Угорщині (наприклад), ай да заскочу я, скажімо, в Італію – бац, і через день ти вже у Венеції. Круто, як на мене…

Автомобіль обов’язково! потрібно підготувати до тривалої подорожі: ТО, комплектність, всілякі автокорисності в дорогу не завадять – поважаючий себе водій знає як потрібно готуватися, щоби не було сюрпризів. Новенький “Пижик”, який нас катав у відпустку справився зі своїм завданням на ура! дяка йому за це)

Дороги, особливості перетину різних країн, оплата проїзду, швидкісні режими, вміст алкоголю в крові (що цікаво, в більшості країн Європи дозволено 0,5 проміле – тобіш спокійно можна випити пляшку пива, щоби втамувати спрагу 🙂 та їхати далі, в той час як в Україні максимально 0,2 проміле), особливості рельєфу (по горам, звичайно, кермувати набагато складніше) – всі ці та багато інших факторів потрібно дізнаватися ще перед поїздкою, тоді набагато впевненіше себе почуватимете на автострадах чужих країн та комфортно кермуватимете, бо бували у нас деякі відтинки дороги що можна було долати зі швидкістю 110 км/год, а ми пхалися 80, буває… І ще також потрібно розуміти, що такої “халяви” як у нас (+20 км/год за які не штрафують) в Європі нема і близько. Так, є деякі допуски (знову ж в різних країнах по різному), але краще не перевищувати, бо штрафи не скромні, а відеофіксацій дуже багато.

Провіант в дорогу. Зовсім не зайвим в дорогу буде запастися сумкою холодильником (приготувати мінімальний перекус в дорогу, який точно не зіпсується + охолоджена водичка) та чималим термосом (а можливо й двома – один для чаю, інший для кави). Так можна зекономити кошти в дорозі та час, оскільки не потрібно буде зупинятися щоби просто випити кави, хоча це теж потрібно – для першого знайомства (за часту на заправках) з цінами та сервісом в новій, не знайомій до цього країні.

 

Відпочинок – Автотуризм

Власне місце відпочинку – Водіце, Хорватія. Вибір містечка був пов’язаний з його вдалим розташуванням в центальній Далмації з прицілом на роз’їзди по цікавинним місцям – рівновіддалений від Задара та Спліта, (до 100 км) та зовсім поруч з Шибеником, в яких ми таки побували. Разом з тим це затишне і миловидне містечко. Вибір повністю виправдав наші сподівання та залишив лише позитивні враження та емоції.
Дуже вдалим було рішення відвідати Плітвіцькі озера по дорозі до Водіце, оскільки вони досить віддалені близько 170 км, і витрачати час на такий переїзд туди й назад було би зовсім не доцільно, відповідно це ще одне підтвердження тому, що завчасне планування маршруту може заощадити купу часу та коштів.
Море. На адріатичному узбережжі Хорватії воно просто шикарне, всюди. А оскільки берегова лінія по материку майже 1,5 тис. км то подивитися та порівняти є з чим, не кажучи вже про більш ніж 3 тис. км берегової лінії на островах! І це при тому, що Хорватія в 10! разів менша за Україну як за територією так і за населенням.
За одну поїздку побачити все в цій чудовій країні просто нереально!!!

Авто Хорватія в цифрах

4112 км – подолано за  час подорожі
4,7 л/100км – середній розход дизеля за всю подорож
60 год – чистий час в дорозі
3  – країни подолано за час подорожі
5  – великих міст прийняли нас

Витрати (обов’язкові)

16,4 €  місячна вартість проїзду по автомагістралям Угорщини

38 €  витрачено на проїзд по хорватським автобанам
230 € – витрачено на паливо за всю подорож
480 € – за проживання в Водіце (вісім ночей на чотирьох)
Як не важко підрахувати  проживання та проїзд коштував близько 380 € на двох за майже двотижневу подорож – практично шара, враховуючи масу задоволення та надзвичайних емоцій.
Ось такі коротенькі підсумки нашого прекрасного відпочинку, а тепер пора планувати новий відпочинок… але то вже буде зовсім інша історія 🙂