Знову, продовжуючи традицію автоподорожей, вирішив і в цьому році писати невеликі замітки про наші автомобільні пригоди.

В першу чергу, є величезне бажання поділитися корисною інформацією щодо підготовки, практичних здобутків та емоційно “заразити” людей, які задумуються, але вагаються подорожувати за кордон на авто.

Підготовка.
Чому автоподорожі відштовхують багатьох людей, котрі потенційно мають змогу (мають комфортні авто) , фінансові можливості і навіть задумувалися про такий відпочинок, але все ж летять на all inclusive і лежать “тюлєнями” на пляжі біля бару (мова все ж піде про літній відпочинок пов’язаний з морем за кордоном)?

Як на мене – є кілька причин…
1. Страх чогось невідомого, незрозумілого, боязнь вийти з зони комфорту-релаксу.
2. Лінь витрачати час на підготовку (а його, відверто, потрібно чимало). Перший пункт практично нівелюється грунтовною підготовкою та плануванням. Але, як показує практика, інформацію доводиться відшуковувати по зернятку.

3. Не бажання напрягатися фізично, оскільки подорож на авто на відстань 1000+ км для багатьох ще те випробування, також не завжди бувають комфортні умови для ночівлі та багато форс-мажорних моментів. Відповідно багато людей вибирають швидкий переліт та шезлонг на пляжі.
Ми ж розглядаємо таку поїздку як можливі отримати нові емоції, познайомитися з країною, культурою, природою набагато ближче ніж просто прочитати туристичний буклет в готелі.  Плюс відкрити для себе чудові не попосові пляжі та не затронуті караванами туристичних автобусів місця природи та архітектури.

І так, з чого почалася наша підготовка?

З нашумівшого до оскоми безвізу 🙂
Все дуже просто. Ми могли оформити візу і це зайняло би буквально 1 день. Але ми подумали, що смислу витрачати кошти на візу нема, а за +- таку ж суму можна просто оформити біометричний паспорт на 10 років, який нам знадобиться і для наступних подорожей. Це ми зробили в кінці травня, коли вже було точно відомо, що українці отримають безвізовий в’їзд в Європу з 11 червня. І відповідно бажаючих було реально багато…
Хотіли просто подавати докі в державному сервісі Документ, але за підказкою нашого кума Діми (окрема йому подяка 🙂 поїхали в Документ-сервіс «ГОТОВО!».  
Коротко про оформлення біометричного паспорту. Приїхали ранком, о 8.25 на місці. І тут вже черга! Записуємося в список під №125-126. Далі по цьому списку зайшли і отримали талончики на електронну чергу десь близько 9.10. Приємні адміністратори нас зорієнтували по часу, що у нас приймуть документи приблизно о 13.30-14.00. Ми, звичайно, поїхали в своїх справах і повернулися о 13.10. І тут неочікувано! пропустили свою чергу 🙂 Але адміністратори все “нарішали :)” і вже о 13.30 ми подали документи і оплатили.
Коштувало це 980 грн за одну людину – варіант оформлення за 20 днів. Так, в ДП Документ це коштувало би на 400 грн менше, але є підозра, що часу ми втратили б набагато більше. Щоправда після подачі документів довелося ще почекати чуть більше години, щоби здати відбитки пальців. І о 16.10 ми звільнилися. Як на мене, то все дуже адекватно та зважаючи на ажіотаж досить оперативно. Залишилося забрати паспорт. Через 19 робочих днів прийшла смс з повідомленням про готовність. При отриманні паспорту, там же в “Готово” оформили “грін карту” (міжнародне авто страхування) та страхові поліси для нас.

І того витрачено на оформлення документів:

Паспорта 980*2=1960 грн
Страхування 1146 грін карта на місяць + 764 страховка на 2х осіб на 1 місяць = 1910 грн