Сподіваюсь, що моя писанина була тобі хоч якось корисна, а якщо ти вже читаєш і ці строки, то думають навіть була трохи цікавою 🙂

В цьому дописі викладу коротку інфу по самим основним моментам нашого відпочинку та деякі особисті висновки.

Підготовка подорожі

Про все я детально намагався викласти в найпершому дописі http://www.myeasytrip.com.ua/albania-auto-preparation/. Та все ж кілька доповнень так є. Містечко Qeparo абсолютно виправдало наші  сподівання: тихе, затишне, невелика кількість людей, тому тут з вибором я вважаю ми влучили в десятку.

Стосовно маршруту з України до Албанії теж все прорахували гуд, окрім прикордонних переходів Україна – Угорщина, Угорщина – Сербія. І тут у нас виник ще один висновок, що краще шукати альтернативні переходи (не їхати через великі міжнародні КПП) через найближчі села, якщо знаєш, що вже сезон відпусток, чи знаєш, що на певних переходах традиційно великий трафік. Це все ж зекономить час та нерви. Окремо хочу згадати про о. Охрід та дорогу до нього, як на мене, то відпочинок в Албанії без заїзду сюди – це є марнотратство. Дуже раджу відвідати дане місце по дорозі туди, або назад – значення немає.

Щодо дороги зворотньої додому, то був надзвичайно радий, що поїхали назад по автобанам через Грецію, Македонію, Сербію, Угорщину, бо спочатку хотів повертатися через Грецію, Болгарію, Румунію, Молдову. Так, варіант проїзду по автобанам дещо довший і трохи затратніший в плані оплати доріг ,але за це ти отримуєш практично ідеальні дорогі та практично не втомлюєшся від поїздки. Ну знову ж таки мінус це перехід на КПП Берегово вже на в’їзді в Україну. Ну прямо таки дуже все повільно,  але це, мені здається, проблема більшості великих прикордонних пунктів з Євросоюзом.

Стосовно підготовки документів. Хто би що не говорив, але весь пакет документів для перетину по безвізу повинен бути, оскільки на одному із кордонів у нас окрім паспортів, стандартної грінкарти та реєстраційного документу на авто у нас таки попросили страхування на людей, бронювання готелів та навіть попросили пред’явити банківські карти та готівку! Також, зверни увагу, якщо немає власника авто на якому подорожуєш, то обов’язково має бути довіреність. А так безвіз другий рік поспіль просто таки радує, практично ніхто не задає зайвих питань і всі раді вітати українських туристів 🙂

З приводу навігаторів однозначно чудового відгуку в мене так і не виникло. Офлайн навітел та яндекс мене не задовольнили зовсім, а от користувався все ж гугл офлайн картами. Даний варіант порадував десь на 8 з 10. Суттєвим мінусом все ж було те, що кілька разів підвісав в самі відповідальні моменти, зокрема на о. Корфу. І “вилікувати” зміг лише увімкнувши інтернет і використовував деякий час вже карти онлайн, а це понесло за собою додаткові трати. В наступних поїздках буду шукати нові варіанти різних навігаторів.

Яка би не була якісна підготовка авто (а вона має бути для будь-яких автомобілів), а збої все ж можливі. Для нових авто це не настільки актуально, та в дорозі можливо все. І вже будучи в Албанії на самому початку відпочинку нам таки довелося скористатися послугами місцевих умільців http://www.myeasytrip.com.ua/welcome-albania/, котрі нас відверто виручили за це ми їм насправді дуже вдячні. Весь наступний відпочинок наш вірний “кінь” відслужив нам на відмінно. В сумі майже 5 тис. км.

Загалом на підготовку ми витратили багато часу, але це сповна себе виправдало і ми змогли чудово відпочити, практично без форс мажорних обставин.

Відпочинок

Албанія чудова країна, а головні її плюси – це море і гори. З цим у албанців все чудово. Чого не можна сказати про сервіс та інфраструктуру. Над цими моментами їм ще багато потрібно працювати, але, як на мене, вони на правильному шляху. Мабуть, цікавий формат відпочинку в такій країні це переїздити з місця на місці та базуватися по кілька днів в певних місцях, так можливо побачити більше красот та відвідати більше чудових міст. Але ми базувалися в невеличкому містечку і нам це відверто сподобалося – тиша та релакс. І що цікаво в Кепаро ми не зустріли жодної україно- або російськомовної людини за 10 днів! Це при тому, що в сусідньому м. Хімара та м. Ксаміль таких було чимало. Як на мене, якщо в тебе є бажання знайомитися з Балканами, то якраз з Албанії треба починати, бо до цього ми були в Хорватії (http://www.myeasytrip.com.ua/auto-croatia-conclusions/) і відверто рівень сервісу та розвитку там набагато вищий. Звичайно, що ми періодично порівнювали ці дві країни, ну і це порівняння було явно не на користь Албанії. Але все ж при бажанні тут можна знайти чимало плюсів. Однозначно відпочинок тут є одним з найдешевших в Європі, і ціни не надто відрізняються від українських курортів, а подекуди може бути навіть дешевше.

Великою перевагою відпочинку в Албанії є чимала кількість історичних та природних красот. Це дає можливість розбавляти пляжні дні активними прогулянками та поїздками по країні. Ми відвідали далеко не всі місця, але те, що побачили однозначно заслуговує уваги. Кілька цікавих місць знаходяться віддалено від узбережжя, і витрачати на них час ми просто не стали. Але якщо є час та бажання, то проїхатися по ним треба.

Натомість одним із наших обов’язкових пунктів був о. Корфу. І тут ми насолодилися даною поїздкою сповна.  Чудове місце в котре хочеться повернутися і залишитися якомога довше. Неймовірна природа, чудові історичні місця, суперові краєвиди та прекрасна інфраструктура роблять цей острів одним з найпривабливішим для туристів в басейні Іонічного (та Адріатичного) моря. Однозначно раджу відвідати. Тим більше, що з заходом на ринок перельотів України одного з найбільших лоукостерів Європи є ймовірність появи прямих перельотів вже найближчого року.

Подорож в цифрах

Проїхали – 4979 км, використано 495 л газу, середні витрати пального – 10,06 л/100км

Тривалість подорожі (дорога + відпочинок) – 17 днів

Відвідано 3 нових (для нас) країни: Сербія, Македонія, Албанія

Витрачено коштів:

  • пальне – 269 Євро (Середня вартість пального за всю подорож – 0,54 Євро/л)
  • проживання (в Албанії + транзитні ночівлі + Корфу) – 574 Євро
  • оплата доріг та паромів, парковок  – 263 Євро (з них 179,2 Євро паром на Корфу)
  • харчування – 444 Євро
  • обслуговування авто – 73 Євро
  • екскурсії – 42 Євро
  • плата за лежаки – 9 Євро
  • подарунки – 68 Євро
  • страхування (грінкарта + страхування на людей) – 58 Євро

Всього витрачено – 1800 Євро. Приблизно по 106 Євро на день для двох чоловік включаючи абсолютно всі витрати. (Для порівняння минулого року дана цифра становила близько 125 євро, але минулого року відпочинок тривав всього 10 днів разом з дорогою) Багато це чи мало вирішувати тобі, але як на мине враження та отриманий емоційний запал вартує набагато більше.

Чи поїдемо ми ще раз в Албанію? – не впевнений. Є ще дуже багато місць та країн куди хочеться потрапити.

Чи варто відвідати цю країну хоча би раз? – однозначно так! Ця країна розвивається, тут величезна кількість цікавенних красот, досить адекватні ціни та цей напрямок є не особо попсовий (поки що) 🙂

Думаю, що все основне я вже написав, якщо в тебе виникнуть додаткові питання, то буду радий допомогти  – пиши сюди.

Дуже сподіваюсь, що зміг тебе “заразити” бажанням їхати та смакувати нові неймовірні місця. До нових авто подорожей 😉