В блозі про Хорватію допис про висновки та рекомендації набрав найбільше переглядів з усіх. Тому розуміючи, що стисла підсумкова інформацію (якщо у Вас нема бажання читати попередню мою писанину:) може бути Вам корисною в підготовці та власне подорожі в Болгарію чи Грецію спробую і тут підсумувати та навести деякі цифри.
 
Підготовчий процес.
 
Як на мене початковий процес від задумки до планування та безпосередньо фізичної підготовки є основним процесом, оскільки від якості продуманих та реалізованих моментів залежать чудові емоції та задоволення від відпочинку.  
 
Виділю кілька етапів:
1. Підготовка маршруту подорожі.
Це питання часто заводить автоподорожувальників в глухий кут і викликає часом дуже багато спорів. Тут кожен враховує для себе багатенно параметрів (основні, як на мене, нижче) та приймає рішення:
а) якість дорожнього покриття (дуже актуально, скоріш за все, лише для території України, оскільки в Європі з цим все дуже ок!) та простота маршруту, рівнинна чи гірська місцевість і т.д.  
б) місця для ночівлі та перепочинку
в) цікаві місця, які можна відвідати по дорозі до кінцевого пункту, якщо дозволяє час та є бажання
 
2. Підготовка та оформлення документів
З введенням безвізового режиму питання оформлення віз в Європу відпало. Всім раджу робити біометричні паспорти, на цьому ви зекономите в майбутньому купу часу та коштів. 
Як показала наша подорож, абсолютно ніяких документів (бронювання, страхування на людину, кошти на рахунку або готівку і т.д.) повязаних з безвізом, окрім власне паспорта, у нас не запитували ніразу!!! Звісно, що докі на авто, грінкарта та віньєтки в усіх країнах перевіряли, але їх і раніше завжди перевіряли. 
По суті підготовка документів коли є біометричний паспорт – це оформлення страхування (грінкарта та страхування на людей).  
 
3. Замовлення житла для відпочинку та проміжних пунктів
Звичайно, що даний етап буде йти паралельно з вибором маршруту. Вже по традиції шукали житло на booking.com
Проте є ще пару способів, якими періодично користуємося: 
– Після того як знайшли житло на букінгу, шукаємо сайт готелю і замовляємо напряму. Деколи можна навіть попросити знижку.
– Якщо ви знаєте місто в якому хочете відпочивати, то просто шукаєте його на google.com.ua/maps/ та дивитесь які готелі є в цьому місті. Коли відкриваєте позначки конкретного житла – там будуть контакти, а також часто сайти. Ну і далі замовляєте. Цей спосіб має перевагу в тому, що далеко не всі готелі, апартаменти і т.д. є на букінгу.
 
4. Підготовка автомобіля до тривалого пробігу та особливості руху по країнам
До даного пункту я би відносився надзвичайно відповідально, оскільки від підготовки авто залежить Ваша безпека, комфорт та задоволення від подорожі!
Детально я описував всі моменти на початку блогу та раджу віднестися до цього дуже відповідально!
Також обовязково перечитайте перед початком про деякі відмінності в правилах руху, швидкісного режиму та можливі несподіванки на дорогах (в деяких країнах абсолютно не дотримуються ПДР і до цього теж потрібно бути готовим!)
 
5. Запас продуктів для подорожі
Цей етап звичайно напряму залежить від місця Вашого проживання та типу харчування – включена чи ні у вартість їжа. Якщо ж ви оплачуєте лише оренду житла, а харчуватися будете в ресторанах та самостійно готувати, то тут доцільно буде розрахувати та взяти деякий запас: круп, тушонки, сардини, можливо овочі та вода. А все інше можна докупити на місці – зазвичай це свіжі морепродукти, мясо, свіжі овочі. У кожного звичайно власна фантазія. Зазвичай беремо в дорогу також автохолодильник в якому є запас готових харчів на пару днів, цього як правило достатньо для дороги на відпочинок і також це економить чимало часу в дорозі, оскільки зупинки з обідами в ресторанах зачату затягуються, а в нашому варіанті можливо перекусити навіть “на ходу”. Тут знову ж таки вибір в кожного індивідуальний. 
 
Власне відпочинок
 
Сам відпочинок ми хотіли розділити на два етапи кілька днів в Болгарії + кілька днів в Греції.  Проте на море в Болгарію ми так і не потрапили, но то були певні причини, але то вже в минулому. 
А от місце відпочинку в Греції нам неймовірно сподобалося – чистісіньке тепле море, затишна бухта, прекрасна природа де хвойні дерева переплетені з пальмами та неймовірно свіже та легке повітря. 
Також ми відкрили для себе формат кемпінгу з прекрасною інфраструктурою на території та чудовою “палаткою” прямісінько на березі моря.
Звичайно потрібно їхати на більше часу, хоча би на днів 10 не враховуючи дороги. Тоді Ви зможете окрім відпочинку на морі познайомитися з історією, архітектурою та природою нової для себе країни. 
 
Відпочинок в цифрах
 
4500 км – проїхали за час подорожі (+ 1800 км – це невдала перша спроба 🙂
Тривалість всього відпочинку (разом з дорогою) – 9,5 діб
Чистий час в дорозі:
Туди (без ночівель) – 34 години
Назад (дві ночівлі) – 42 години
Всього 76 годин дороги.
Відвідано – 4 нових для нас країни
 
Витрачено коштів: 
  • пальне – 152 євро
  • харчування (включаючи закупки харчів в Україні, ресторани та магазини) – 390,54 євро
  • подарунки та сувеніри – 243,71 євро
  • проживання (в тому числі транзитні готелі) – 316,33 євро
  • транспортні витрати (оплата доріг, паромів, парковок, проїзд по мостам) – 79,37 євро
  • страхові витрати (грінкарта та страхування людей) 65,64 євро

 

Всього – 1247,6 євро.
На цьому даний блог про Грецію закриваю та сподіваюсь, що він буде Вам корисний та допоможе організувати свій неймовірний відпочинок подорожуючи в чудові країни зі своїми близькими на автомобілях. 
 
p.s.
Сподіваюсь, що зміг “заразити” Вас думками про нові звершення та подорожі. 
Всім добра та чудових краєвидів за вікном Ваших авто.Якщо в когось залишилися запитання та потрібно допомогти в організації поїздки – пишіть на e-mail: symonenkoa@gmail.com або в ФБ 

Буду радий допомогти 🙂