Чудово відіспавшись ми прокинулися раненько, оскільки день мав бути дуже насиченим. Завчасно, ще при заселенні, ми замовили сніданки на найближчі два дні в нашому готелі і не прогадали. За приблизно 35$ (два сніданки на двох) на нас чекав чудовий шведський стіл з чималим вибором страв на будь-який смак – салати, сосиски, різноманітні сири, каші, йогурти, фрукти, натуральні соки, кави, чаї і т.д. Просто я мимоволі аж пригадав Crowne Plaza готель в Стамбулі, котрий був на порядок кращий за наш. Тому будучи в Жешуві та зупинившись в BEST WESTERN PLUS Hotel Ferdynand сніданки обов’язково брати!

 

Сніданки починалися з 7ї ранку, тому о 7.10 ми вже зібрані відвідали харчевню і попрямували до прокату авто. Від нашого готелю до прокату авто була досить пристойна відстань (приблизно 3.5 км), але нам здалося це навіть добре – зможемо і прогулятися, і подивитися на місто :), плюс прокат не в центрі був елементарно дешевшим.

 

Тут вже в нагоді стали офлайн гугл карти на телефоні, котрі я завбачливо скачав ще вдома. Доречно буде розповісти про інтернет, котрим ми користувалися – це був звичайний інтернет від Київстар. За 35 грн я отримував 100мб трафіку на добу, цього нам сповна вистачило, щоби періодично оновлювати маршрут на гугл картах, знаходити всілякі цікаві місця по маршруту пересування та користуватися месенджерами. Потреба купувати місцеві оператори з такими умовами власного інету просто відпала автоматом.

Прогулявшись в неспішному темпі майже годину до прокату ми отримали масу позитиву від невеличкого, затишного та неймовірно чистого містечка)

 

З прокатом виявилося все надзвичайно просто. Потрібно посвідчення водія, закордонний паспорт, та обов’язково банківська карта! Вся справа в тому, що розрахунок за прокат авто можна здійснити лише картою. Так само як і депозит за авто (залог) – він блокується на карті в розмірі 500 злотих і розблоковується лише після повернення авто. На жодному із прокатів (а я зв’язувався з кількома) не можливо було розрахуватися готівкою, оскільки не дуже хотілося блокувати кошти на карті, бо повертаютсья вони не відразу, а як правило через 1-2 тижня після повернення авто. Це по суті стандартна ситуація для багатьох прокатних компаній, а також для багатьох готелів за кордоном.

Витративши 15 хвилин на оформлення документів ми на нашій (на найближчу добу 🙂 Шкоді Citigo поїхали в сторону Кракова.

Хочеться сказати кілька слів про дороги – вони реально скучні. Їдеш і “засинаєш”. Шукаєш хоч якусь яму… ну хоча б вибоїну… ну хоча б відсутню розмітку… Нічого навіть схожого не вдається знайти. Тут в нагоді був би автопілот – їдь собі та милуйся дорожніми краєвидами 🙂 Цікаво, що при цьому проїзд по автомагістралі від Жешува до Кракова абсолютно безкоштовний.  

Вже об 11.50 ми були на стоянці в самісінькому центрі міста.

 

За основу пішохідної прогулянки взяли маршрут з гугл карти

КАРТА

Інформацію про всі історичні місця Кракова в інеті просто неймовірна кількість.

Ми для себе визначили наступні пункти котрі треба відвідати:

  1. Флорентійські ворота – зручно починати пішохідну прогулянку звідси, оскільки можна досить легко знайти місце для паркування. З парковками в центрі Кракова просто біда якась – багатенно авто і обмаль місця. Обов’язково потрібно платити за парковку в паркоматах, оскільки 100% отримаєте штраф за неоплату.
  2. Далі шлях пролягає через Площу ринок, навколо якої можна блукати і знаходити цікаві місця майже в кожній прилеглій вуличці.
  3. Пройшовши околиці Ринку ми пішли в сторону найбільш відомої пам’ятки кракова – Вавельського замку. По дорозі також заходили в кілька соборів.
  4. З замку відкривається чудовий краєвид на набережну Вісли. Вздовж набережної можна прогулятися і милуватися часом чудернацькими будівлями навколо. (Якщо є час, то також можна влаштувати прогулянку на корабликах по Віслі)
  5. Цікавим місцем є єврейський квартал Казімеж з центральним душевним сквером.
  6. І от коли вже нагулялися та чимало стомилися ми відвідали чудових польських страв в ресторані Chłopskie Jadło

 

Це прямо таки дуже коротко про прогулянку.

 

Краків виявився насправді дуже цікавим та привабливим містом. Є відчуття, що якби у нас було 2-3 дні, то в ньому можна було би знайти ще багато туристичних (і не дуже) місць.

Після чудової прогулянки на нас чекала ще поїздка на нашому маленькому авто до Жешува. В якийсь момент їхати по автобану стало відверто скучно і було вирішено з’їхати на паралельну дорогу, котра пролягала через невеличкі села. Тут насправді нічого особливого, але… Чудове дорожнє покриття, тихі містечка і села в яких дуже мало людей на вулицях, неймовірна кількість дорожніх знаків та суперові приватні будинки з прекрасними присадибними ділянками – газони і туї (ялинки…) навколо дворів нас просто вразили своєю простотою і в той же час красою. І тут стало вкотре зрозуміло Польща це давно вже Європейська країна на котру хочеться рівнятися в багатьох аспектах.

Проїжджаючи все тими ж селами я помітив, що майже в кожному є невеликі майданчики на яких стоять і продаються місцеві автомобілі. В світлі неймовірної кількості євроблях в Україні я просто не міг проїхати повз :). Я очікував авто за “копійки”, ми навіть жартували між собою, що ща купимо і поїдемо додому не на потязі, а на авто). Натомість нічого дешевшого ніж 2500$ ми не побачили (. Можливо це пов’язано з тим що тут вибір дуже невеликий, а можливо з тим, що відвертого “хламу” в селах не продають. Для нас це так і залишилося загадкою.

До готелю ми дісталися затемна, але все ж знайшли в собі сили прогулятися пішки ще й по нічному Жешуву. І тут, на відміну від денної прогулянки днем раніше, ми біли відверто здивовані. Якщо впереддень на центральній площі було відверто пустинно (це була п’ятниця, вдень), то в суботу ввечері ця ж площа була неймовірно двіжовою. Люди відпочивали по повні й, працювала величезна кількість пабів та клубів на будь-який смак.